آرامگاه مهاتما گاندی در دهلی

آرامگاه مهاتما گاندی در دهلی نو

در شهر دهلی اماکن دیدنی هند زیادی وجود دارد و از مهمترین اماکن گردشگری هند دیدن از بنای یادبود مقبره مهاتما گاندی رهبر نهضت ضد استعمار هند خالی از لطف نیست . مهاتما گاندی رهبر سیاسی و مذهبی هندی ها در سال ۱۹۴۸ ميلادي به قتل رسید. مقبره آن در شهر دهلی و در میان فضایی سرسبز بشکل سکویی چهار گوش از مرمر سیاه قرار دارد.

هندو ها مطابق رسوم شان جسد گاندی را سوزانده و به آب سپرده اند وحالا این مزار، محل ابراز ارادت و احترام هندیان، شخصیت های سیاسی، مذهبی جهان و البته علاقه مندان این شخصیت بزرگ تاریخ معاصر در سراسر دنیا به او به حساب می آید. هر ساله در روز سی ام ژانویه، روز شهید، به یاد پدر ملی هند گردهمایی در این محل تشکیل می‌گردد.

گفتنی است هند از قدیمی ترین و باستانی ترین کشورهای دنیا است . نام هند همیشه با تاریخ ، وسعت و جمعیت همراه است . این کشور پهناور در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است .دیدنی های هند و دهلی نو در جهان شهرت دارند. هند هفتمین کشور وسیع دنیا و دومین کشور پرجمعیت جهان پس از چین است . هندوها ، بودایی ها ، سیک ها ، زرتشتی ها ، مسلمانان ، یهودی ها و مسیحیان در این کشور زندگی می کنند .

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: