غار فیلها یا غارهای الفانتا بمبئی

غار فیلها یا غارهای الفانتا 

در هند جزیره ای وجود دارد که می توانیم بگوییم یکی از عجیب ترین جزیره های می باشد با نام های مختلف این جزیره با نام های جزیره میمونها و جزیره فیلها شهرت دارد در این جزیره غاری وجود داد که از طرف یونسکو به ثبت مل نیزهم رسیده هست در این جزیره غاری وجود دارد با نام غار فیلها که گردش گران بسیاری را به سمت خود کشید است و هندوها با تورهای ویژه گردش گران را به این مناطق می برن این جزیره به فاصله ۴۵ دقیق در جنوب بمبئی قرار دارد.

غارهای هندویی پر شده‌اند از کنده‌کاری‌های حیرت‌آوری از خدایان هندو و تصاویری مربوط به این مذهب. این کنده‌کاری‌ها که به قرن‌های 5 تا 8 میلادی بازمی‌گردند بر روی سنگ بازالت صورت پذیرفته‌اند. همچنین نقاشی‌های مختلفی هم روی دیوار این غارها کشیده شده بوده که حالا بعد از گذشتن قرون، فقط آثار محوی از آن‌ها به جا مانده است.

از اواخر فروردین تا تیرماه هوای بمبئی بسیار گرم است، پس از آن نیز فصل باران یا مانسون شروع می‌شود و تا اواسط پاییز ادامه دارد. همین‌ها باعث می‌شود این ایام زمان مناسبی برای سفر به شهر بالیوود نباشد؛ اما پس از فصل باران، یعنی از اواخر پاییز تا اوایل بهار، مناسب‌ترین زمان برای سفر به بمبئی است.

فقط به یاد داشته باشید که در این ایام، بمبئی میزبان بیشترین تعداد مسافر است، پس حتماً مدتی پیش از سفر برای رزرو هتل و خرید بلیت هواپیما اقدام کنید. معمولاً قایق‌ها و کشتی‌های کوچک مسافربری از 9 صبح تا 5 عصر در مسیر بمبئی به غاراپوری کار می‌کنند. بازدید از این غارها بین دو تا سه ساعت زمان می‌برد. حرکت به سمت این جزیره که به جزیره میمونها نیز شهرت دارد از دروازه هند صورت میگیرد . اگر با تور بمبئی به هند سفر کردید حتما از جزیره و غار فیلها دیدن کنید .

نقشه گوگل