کاخ شهر جیپور

کاخ شهر جیپور

جاذبه های توریستی هندوستان بسیارمتنوع میباشد  و د ر نقاط گوناگون هند پراکنده شده اند . از جمله آنها میتوان از تاج محل, قصر های جیپور, سواحل زیبا و رویایی گوآ و کرالا, معابد باستانی و زیبا در سرتاسر هند و… نام برد.

کاخ های جیپور در جهان معروفند کاخ شهر جیپور مجموعه ای از کاخ هاست که زمانی محل زندگی و حکمرانی ماهاراجای جیپور بوده و بخشی از آن در حال حاضر به موزه تبدیل شده است این مجموعه که از مکانهای دیدنی هند و جیپور بشمار میرود شامل کاخ های چاندرا محل مبارک محل و بناهای دیگر میباشد.

این کاخ زیبا یکی از بهترین جاذبه های توریستی نیز محسوب می شود که در زمان های گذشته محل زندگی فرمانروایان ماهاراجای جیپور بوده است. در اینجا از بهترین معماری کشور هندوستان استفاده شده است. نمای کاخ زیبا و چشم نواز است و در کنار آن یک باغ بزرگ نیز خودنمایی می کند.

در حال حاضر این کاخ به موزه تبدیل شده است و در آن اشیا قدیمی و آثار هنری مربوط به قرون گذشته کشور هند در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است. کاخ شهر در برگیرنده مجموعه زیادی از مکان های دیدنی است که در قسمتی از آن کاخ های چاندرا، محل مبار و چند بنای دیگر قرار دارد.

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل: