کوش آداسی- Kuşadası

درباره کوش آداسی

کوش آداسی یا جزیره پرنده در 71 کیلومتری شهر ستان مرکزی استان آیدین و در نوار ساحلی منطقه اژه واقع گردیده است. این شهرستان که از شمال با سلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه است در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر ،افس ،مریم آنا، ملیت ،دیدیم پاموک ، کاله ، مارماریس و بودروم قرار دارد. بندر گوش آداسی به علت نزدیکی با جزیره یونانی ساموس برای گردشگران که به ترکیه مسافرت می کنند از جذابیت خاصی برخوردار است.
در گوش آداسی 2 اسکله مخصوص کشتی های توریستی و یک بندر قایق های تفریحی با ظرفیت 650 قایق وجود دارد. از بندر کوش آداسی در ماه های بهار و تابستان سفرهای منظم با قایق های موتوری به جزیره یونانی ساموس برگزار می شود. این سفر ها در ماه های زمستان به صورت چارتر انجام می گیرد. در بندر کوش آداسی و در هر ساعت از روز ، تور های تفریحی با قایق های مسافر بری انجام میگیرد. قایق های تفریحی مدرن که تورهای آبی را برگزار میکنند زیبایی خاصی به این بندر بخشیده اند.بندر کوش آداسی یکی از بنادر مهم منطقه می باشد.

كوش آداسي يكي از شهرهاي توريستي كشور تركيه محسوب مي شود و بيشتر درآمد اين شهر از راه صنعت توريسم مي باشد.همچنين اين شهر يك پورت براي كشتي هاي كروز بوده و بنادر آن جايگاهي براي قايقها و كشتي هاي خصوصي كوچك است.
با توجه موقعيت اين شهر، بسياري از شركتها سعي در راه اندازي طرح هايي براي جذب سرمايه هاي خارجي دارند. اين طرح ها بيشتر در زمينه صنعت ساخت و ساز بويژه در بخش مسكن است.

آب وهوای کوش آداسی

آب و هوای کوش آداسی مثل آب و هوای ازمیر می باشد تابستانها شرجی و پائیز هوای نسبتا سرد و زمستان هوای کاملا سرد و بهار آب و هوای معتدل دارد.

جاذبه های گردشگری

در کوش آداسی می توان با کشتی به جزایری که در حاشیه آن است و فاصله آن تا ساحل بسیار کم است سفر کرد و از آب دریای مدیترانه در یک روز لذت برد.در شهر می توان جیپ کرایه کرد و به مناطق اطراف سفر کرد.
یکی از بزرگترین پارکهای آبی اروپا با نام آدالند در شهر كوش آداسی می باشد.توصیه می شود حتماً رافتینگ در پارک آبی آدالند را تجربه کنید. در ساحل و پلاژ آن می توان اسب کرایه کرد و با اسب می توان به داخل دریا رفت.

مراکز خرید کوش آداسی

یک مرکز خرید معروف به نام كوش واقع در محله کاله ایچی است که سرگرمیهایی نیز برای تمام شب دارد.
در خارج از شهر کوش آداسی در مسیری که به شهر بدروم میروند در ناحیه سوکه آوت لتز واقع می باشد که در آنجا هم میتوانید خرید کنید. فاصله آن از شهر کوش آداسی حدود 40 دقیقه می باشد. در آنجا میتوانید مارکهایی مثل آديداس ، نايك ، بنتون ، ليوايز را پیدا نمائید.

دیدنیهای کوش آداسی

مابین سلجوق Selcuk و بدروم، سه منطقه ی باستان شناسی پراهمیت واقع شده است که به راحتی می توان در عرض یک روز از آنها دیدن کرد.

پرین (Priene) و زمانی یکی از فعال ترین بندرها در اتحادیه ی Ionian محسوب می شد و امروزه به سبب لایه گذاری رودخانه ی Maeander، حدود 5 کیلومتر در درون مرز قرار گرفته است. این مکان در تراس بالاتر که به دشت اشراف دارد از موقعیت زیبایی بهره مند بوده است. تماشاخانه، تالار مشاوره (یا به ترکی bouleterion) و بازار، ارزش دیدن را دارند اما جاذبه ی اصلی پرستشگاه بزرگ آتنا است. اسکندر کبیر که در 334 قبل از میلاد از این شهر گذر کرده است، برای تکمیل آن هزینه ای پرداخت کرده بود، پنج ستون از 30 ستون اصلی به واسطه ی ارتفاع زیادشان بازسازی شده اند.

لایه گذاری رودخانه ی Maeander، شهر Miletus را که زمانی بسیار با شکوه بود را نیز متروک کرد. بندر آن که کشتی های Miletus از آن برای یافتن بالغ بر 100 اجتماع در طول قرون هفتم و هشتم پیش از میلاد رهسپار شدند، امروزه به باتلاق پر از قورباغه بدل شده است. از ویرانه های بازار، تماشاخانه و حمام های Faustina می توان پی به شکوه و جلال این مکان برد.

هرگز هیچ شهری در Didyama به جای نمانده بود، به جز معبد بسیار بزرگ آپولو (Apollo) که یکی از بزرگترین و با ابهت ترین معابد جهان باستان بوده است. تنها دو ستون هنوز به جای مانده است، اما جنگلی از کنده درخت های مرمری عظیم، یادآور عظمت ساختمان اصلی است. مردم مسافت طولانی ای را پشت سر می گذاشتند تا با پیشگوی آپولو، مشورت کنند، درباره ی مسائل تجاری، ازدواج و لشکرکشی های نظامی خود از او نظر بخواهند.

زمانی که ایرانیان در سال 494 پیش از میلاد، Miletus را نابود کردند، معبد آپولو واقع در Didyma را هم ویران کردند. نوسازی آن به دست اسکندر کبیر صورت گرفت (پیروزی قاطع او بر ایرانیان Gaugamela به سال 331 پیش از میلاد، توسط پیشگو، پیشگویی شده بود)  قرن ها به طول انجامید اما این معبد هرگز کامل نشد، بعضی از ستون ها همچنان نتراشیده باقی مانده اند.

نقشه گوگل

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته: